ŠKOLIACO-REKREAČNÉ STREDISKO

DENNÝ STACIONÁR

RODINNÉ DOMY


počítadlo.abz.cz

Projekt VETERNÁ PORUBA
( Oáza pokoja )

Projekt v katastri obce Veterná Poruba

tento projekt zahŕňa:

  • rekreačno - školiace stredisko SLK+ Poľská komora
  • výstavbu rodinných domčekov
  • stravovacie zariadenie, koliba
  • Denný stacionár

      Zmyslom celého projektu je myšlienka, aby všetci, ktorí tu budú bývať alebo navštívia Oázu pokoja našli pokoj na duši a srdci a načerpali čistej a pozitívnej energie.

      Stredisko vyrastie v peknom prostredí na ploche cca 60 000m2 vzdialené len 10 min. od L. Mikuláša s krásnym výhľadom na Vysoké a Nízke Tatry, Kriváň, Liptovskú Maru. S možnosťami športu, turistiky a relaxu.

       Zima (lyžovanie :Jasná 35 min., Vysoké Tatry 50 min., Zuberec 40 min., Liptovský Ján 15 min., Žiar dolina 15 min. )
       Možnosť celoročného kúpania v termálnych vodách ( Tatralandia 15 min., Bešeňová 25 min., Liptovský Ján 15 min., Aqua City Poprad 50 min.)
       Len 15 min od Strediska sa nachádza jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku Liptovská Mara, ktorá ponúka možnosť rybolovu, kúpania a vodných športov . V blízkom okolí sa nachádza Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa...... a celoročná turistika v lone Nízkych a Vysokých Tatier.

      Rekreačno - školiace stredisko pre lekárov bude realizovať SLK na ploche 15000m2, bude to pekné moderné stredisko s kapacitou cca 200 lôžok + 100 prístelkov a kongresovou sálou pre 500 účastníkov. S moderným vybavením slúžiacim pre lekársku obec , či už pre školenie alebo iné semináre, alebo na rekreačné účely, v budove bude bazén, sauny, fitnescentrum, bowlingová dráha a v okolí ihriská/tenisové volejbalové,golfové odpalište/. Na streche budovy bude možnosť posedenia v presklenom bare s výhľadom na panorámu Tatier. Okolie bude dotvorené vhodnými komunikáciami s moderným osvetlením, do projektu bude zahrnutá verejná zeleň.

       V blízkosti strediska bude koliba, mala by byť prispôsobená do prostredia k projektu na ploche cca 1500...3000m2 bude poskytovať stravovacie služby pre návštevníkov strediska, ale aj miestnych obyvateľov, ako aj pre širšiu verejnosť z blízkeho a vzdialenejšieho okolia, podávať sa tu budú slovenské špeciality ako aj medzinárodná kuchyňa, predstava príjemného prostredia, či už vo vnútri alebo vonku, milá obsluha, kvalitné jedlá a hlavne príjemná atmosféra .

       Medzi budovou SLK, kolibou a denným stacionárom bude vybudované okrasné jazierko o výmere cca 1 000 m2, vysadená zeleň, a na oddych a relaxáciu poslúžia lavičky.

       Vystavajú sa tu pekné moderné domčeky s prvkami budúcnosti, ekologicky a ekonomicky riešené, ktoré by skrášľovali celý projekt .

       Plánuje sa výstavba 20- 30 domov o výmere od 600-1000 a viac m2.

       Domčeky budú ekologické, ekonomické, pekného vzhľadu, s využitím najnovších materiálov. Každý domček by mal mať urobené zachytávače dažďovej vody, ktorú bude možné následne využiť ako úžitkovú / toalety, zavlažovanie/. Súčasťou týchto domčekov by mali byť solárne panely na ohrev vody a elektrickej energie, čím by sa znížili náklady na prevádzku domčeka, alebo iná alternatíva napr.( zem vzduch, voda vzduch atď.) V každom dome by sa mal nachádzať krb na dotvorenie príjemnej atmosféry počas studených zimných večerov a letnou terasou s výhľadom na krásnu panorámu Tatier.

       Vnútorné zariadenie domov sa bude niesť v štýle odľahčených teplých materiálov, príjemných teplých farieb s dizajnom švédskej architektúry. Záujemca si bude môcť vybrať zo širokej ponuky a doladením podľa jeho predstáv. Zastavaná plocha rod. domov, by bola od 90 do 170 m2 a viac, výber podľa katalógu .

       A pre obyvateľov žijúcich v tomto areály ako aj návštevníkov sa v jednej budove plánuje aj relaxačne centrum, pedikúra, kozmetika, kaderníctvo, masáže, nechtový dizajn a centrum duševného zdravia.


                                                      VŠETKO PRE VÁS A VAŠU BUDÚCNOSŤ......